Overview

Denumirea postului: Confecţioner – asamblor articole textile

Contract de muncă pe perioadă nedeterminată; 8 ore/zi

Număr posturi: 2

Descrierea postului:

  • Contribuie la confecţionarea de: lenjerii, echipamente de protecție, salopete etc.;
  • Pregătește materialele pentru croitorie;
  • Asamblează reperele pe mașini de cusut;
  • Folosește corect uneltele şi echipamentele specifice;
  • Finisează produsele (coasere butoniere, nasturi etc.).

Cerințe:

  • Experienţă dovedită în domeniul confecții ;
  • Îndemânare manuală;
  • Atenție la detalii şi finisaje;
  • Abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
  • Seriozitate şi punctualitate.

Oferta noastră (bonusuri, beneficii):

  • Vei lucra într-un mediu de lucru foarte plăcut. Vei colabora cu o echipă veselă, dinamică, plină de energie şi profesionistă;
  • Vei primi un salariu motivant adaptat rezultatelor tale (1500–2500 lei net, în funcţie de performanţe). Apreciem profesionalismul şi responsabilitatea lucrurilor bine făcute;
  • Vei beneficia de o primă de instalare la locul de muncă (în valoare de până la 1 salariu net);
  • Vei primi consiliere specializată în vederea adaptării la locul de muncă;
  • Vei participa la evenimentele organizate pentru angajați de către companie;
  • Vei beneficia de zile libere sâmbăta şi duminica;
  • Vei primi prime de 2 ori pe an, cu ocazia sărbătorilor;
  • Vei primi tichete de masă corespunzătoare zilelor lucrate;
  • Vei beneficia de decontarea transportului;
  • Vei beneficia de reduceri la pachetele turistice din cadrul agenţiei noastre, precum şi la produsele realizate în cadrul atelierelor noastre.

Oportunitate:

  • oferim această oportunitate de angajare inclusiv persoanelor care au o dizabilitate sau fac parte din categorii dezavantajate din punct de vedere social.

 Descrierea companiei

UtilDeco este cea mai mare Întreprindere Socială de Inserție din România şi aparține Fundației ”Alături de Voi” România cu sediul  în Iaşi. UtilDeco reprezintă un loc de muncă protejat pentru persoane cu dizabilităţi sau din grupuri vulnerabile din categoria ”greu ocupabili”. UtilDeco este autorizată şi ca unitate protejată, având 40% din salariați persoane cu dizabilităţi.

UtilDeco asigură servicii de:

  • arhivare şi depozitare de documente
  • tipografie şi personalizare
  • croitorie (fiind specializata în producția de echipamente de protecție)
  • turism corporate – WISE
  • marketplace UtilDeco.ro

UtilDeco asigură produse şi servicii pentru 800 de clienţi corporate din România. Profitul din activitatea economică este reinvestit 100% în programele sociale derulate de către Fundația ADV Romania: Clubul Tinerilor, JobDirect – Agenția de Plasare şi Asistenţă la Locul de Muncă şi asigurarea continuităţii locurilor de muncă din cadrul Întreprinderii Sociale de Inserție UtilDeco.

Așteptăm CV-ul tău prin e-mail la adresa: resurse.umane[@]alaturidevoi.ro sau prin fax la 0232 275 568. Termen limită: 13.10.2017. Pentru detalii te rugăm să ne contactezi la 0757.110244. Persoana de contact: Diana Vasiliu – Departament Resurse Umane.

Doar persoanele selectate vor fi contactate in vederea participării la interviu.

Tagged as: croitorie, textile