Overview

România nu poate atinge un viitor aşa cum ni-l dorim fără implicarea noastră. Când tinerii noştri aleg să lucreze în străinătate sau să rămână în ţară şi să lucreze pentru corporaţii din exterior, puţini rămân să pună umărul la dezvoltarea noastră cu adevărat.

Pentru cei care cred în ajutorul adus în comunitatea locală, pentru cei care iubesc oamenii şi îşi doresc altceva de la cariera lor, am deschis un nou post în departamentul nostru comercial din #Iasi.

Pentru că cei care sunt suficient de nebuni încât să creadă că pot schimbă lumea sunt cei care o schimbă cu adevărat.

Descrierea postului:

Vei lucra in departamentul magazinului nostru de fapte bune – UtilDeco Charity Cash&Carry, o platforma de economie sociala destinata companiilor din Romania care doresc sa devina antreprenori sociali.

  • preiei comenzile primite prin email sau telefonic;
  • completezi și administrezi baza de date cu clienți;
  • susții vânzarea către clienți si negociezi conditiile comerciale;
  • urmărești zilnic încasările facturilor scadente;
  • comunici cu coordonatorul și cu ceilalți colegi din cadrul departamentului comercial pentru soluționarea în timp util a tuturor situațiilor sau cerințelor clienților, după caz;
  • cauți / creezi oferte și le transmiti clienților, cu ajutorul șefului ierarhic prin e-mail sau fax;
  • asiguri comunicarea cu furnizorii şi clienții pe mail și telefon;
  • menţii legătura cu furnizorii şi negocezi condiţiile comerciale.

 Cerințe:

  • Motivație;
  • Absolvent de studii superioare;
  • Cunoștințe de operare calculator;
  • Abilităţi de comunicare, planificare şi organizare; rapiditate în introducerea datelor în calculator;
  • Atenție la detalii;
  • Dinamism, spirit de echipă, orientare spre rezultate şi performanţă;
  • Serios, punctual şi precis în efectuarea atribuțiilor de serviciu;
  • Deschis pentru învăţare şi schimbări.

Oferta noastră (bonusuri, beneficii):

  • Primesti salariul motivant pe care il doresti si il meriti, plus bonusuri in functie de rezultate. Apreciem profesionalismul şi responsabilitatea lucrurilor bine făcute;
  • Lucrezi într-un mediu de lucru foarte plăcut. Vei colabora cu o echipă veselă, dinamică, plină de energie şi profesionistă;
  • Beneficiezi de consiliere specializată în vederea adaptării la locul de muncă;
  • Participi la cursuri de pregătire profesională, târguri de turism si infotrips;
  • Participi la evenimentele organizate pentru angajați de către fundaţie;
  • Primesti prime de 2 ori pe an, cu ocazia sărbătorilor;
  • Beneficiezi de tichete de masă corespunzătoare zilelor lucrate;
  • Transportul este decontat;
  • Beneficiezi de reduceri la pachetele turistice din cadrul agenţiei noastre, precum şi la produsele realizate în cadrul atelierelor noastre.

Oportunitate:

  • Pentru că organizatia noastră este o întreprindere socială in care peste 40% dintre angajați sunt persoane cu dizabilităţi sau cu probleme sociale, oferim această oportunitate de angajare inclusiv pentru persoane care până în prezent nu au avut un loc de muncă, au o dizabilitate sau fac parte din categorii dezavantajate din punct de vedere social.

Așteptăm CV-ul tău prin e-mail la adresa: resurse.umane@alaturidevoi.ro sau prin fax la 0232 275 568. Termen limită: 30.06.2017. Pentru detalii te rog sa ne contactezi la 0232 275 568. Persoana de contact: Eugenia Stalinescu, manager resurse umane.

Puteți aplica la acest job folosind CV-ul online. Faceți clic pe link-ul de mai jos pentru a trimite CV-ul on-line acestui angajator.

About UtilDeco

UtilDeco este cea mai mare Întreprindere Socială de Inserție din România şi aparține Fundației ”Alături de Voi” România cu sediul național în Iaşi. UtilDeco reprezintă un loc de muncă protejat pentru persoane cu dizabilităţi sau din grupuri vulnerabile din categoria ”greu ocupabili”. UtilDeco este autorizată ca unitate protejată, având peste 40% din salariați persoane cu dizabilităţi.
UtilDeco comercializează:
• servicii de arhivare şi depozitare de documente
• servicii de tipografie şi personalizare
• servicii de croitorie (fiind specializata în producția de echipamente de protecție)
• turism corporate – UtilDecoTravel
• magazin on-line UtilDeco Charity Cash&Carry

UtilDeco are în portofoliu peste 1600 de companii din Romania. Profitul din activitatea economică este reinvestit 100% în programele sociale derulate de către Fundația ADV Romania: Clubul Tinerilor, JobDirect – Agenția de Plasare şi Asistenţă la Locul de Muncă şi asigurarea continuităţii locurilor de muncă din cadrul Întreprinderii Sociale de Inserție UtilDeco.