Overview

Denumirea postului: Agent de turism

Număr posturi: 2

Contract de muncă pe perioadă nedeterminată; 8 ore/zi; luni-vineri.

Cine suntem:

  • WISE.travel este platforma internaţională de turism dezvoltată de Fundaţia Alături de Voi România care pune la dispoziţie peste 175.000 de hoteluri, 14.000 de activităţi la nivel mondial, rent-a-car, transferuri, croaziere, pachete charter, etc.

Portofoliul cuprinde tot ceea ce oferă o agenţie de turism clasică, dar cu un strop de bunătate adăugat.

Orice achiziţie ajută o cauză socială, pentru că WISE.travel împarte profitul cu organizaţia non-profit pe care turistul alege să o susţină, fără costuri suplimentare pentru el!

În plus, cand este în vacanţă, turistul primeşte sugestii despre oportunităţile sociale din zonă, precum cafenele sociale, programe de voluntariat, magazine sau workshop-uri.

Descrierea postului:

  • Preiei solicitările clienților: telefonice, primite pe live chat sau prin mail;
  • Lucrezi cu platforma WISE şi cu alte sisteme de rezervări hoteliere; identifici şi încarci oferte în platforma WISE;
  • Gestionezi și consiliezi clienții care întâmpină dificultăți în lucrul cu platforma de rezervări;
  • Lucrezi în sistemele celor mai mari touroperatori;
  • Închei asigurări de călătorie;
  • Gestionezi rezervările clienţilor, oferi asistenţă şi soliciţi feedback;
  • Te documentezi cu privire la destinaţii turistice/ponturi călătorii şi sintetizezi conţinut pentru newslettere.

Persoana ideală pentru acest job:

  • Deschis/ă, comunicativ/ă, transparent/ă, entuziasmat/ă şi (neapărat) pasionat/ă de domeniul turismului;
  • Organizat/ă, pragmatic/ă, cu simțul calităţii;
  • Acceptă provocări noi şi dorește să facă parte dintr-un proiect revoluţionar;
  • Cunoaște limba engleză foarte bine atât în scris, cât şi vorbit, cu bune abilităţi de comunicare;
  • Orice altă limba străină scris, vorbit la orice nivel, constituie un avantaj;
  • Are experienţă de minim 6 luni într-o agenţie de turism.

Beneficii:

  • Siguranţa unui salariu motivant, adaptat rezultatelor tale, cu posibilitatea majorărilor în funcţie de performanţe. Apreciem profesionalismul şi responsabilitatea lucrurilor bine făcute;
  • Consiliere specializată pentru familiarizarea într-un termen scurt cu funcţionalităţile sistemului WISE;
  • Desfăşurarea activităţii într-un mediu de lucru foarte plăcut. Vei colabora cu o echipă profesionistă, veselă, dinamică, plină de energie pozitivă;
  • Opotunitatea de a participa la cursuri de pregătire profesională, târguri de turism în țară și străinătate;
  • Opotunitatea de a participa la evenimentele organizate de către fundaţie pentru angajați cum ar fi teambuilding, petreceri și evenimente speciale;
  • Acordarea de tichete de masă pentru zilele lucrate;
  • Asigurarea decontării transportului la locul de muncă;
  • Acordarea de reduceri la pachetele turistice din cadrul agenţiei noastre, precum şi la produsele realizate în cadrul atelierelor noastre.

Așteptăm CV-ul tău prin e-mail la adresa: resurse.umane@alaturidevoi.ro sau prin fax la 0232 275 568. Termen limită: 31.07.2018. Pentru detalii te rugăm să ne contactezi la 0757.110244. Persoana de contact: Diana Vasiliu – Departament Resurse Umane.

Doar persoanele selectate vor fi contactate in vederea participării la interviu.

Puteți aplica la acest job folosind CV-ul online. Faceți clic pe link-ul de mai jos pentru a trimite CV-ul on-line acestui angajator.